ENERGY BOOST

Kód: 0048
Akcia Novinka Tip
Značka: Vianutra
€30 –10 %
energy boost new
€30 –10 % €27
Skladom

Boríte sa s množstvom povinností a už vám pomaly dochádza energia? Máte pocit, že klasické kofeínové produkty vám už nepomáhajúPotrebujete dobiť energiu,ale nechcete do svojho organizmu dávať žiadne umelé výrobky, ktoré vás povzbudia len na krátky čas? Bojujte proti únave a získajte energiu prírodnou cestou.

Postupný nástup energie s dlhotrvajúcim účinkom. Zlepšuje fyzický a psychický výkon. Zvyšuje spaľovanie tukov a pomáha pri redukcii hmotnosti.  

balenie: 330 ml

Detailné informácie

Podrobný popis

Odporúčané dávkovanie

10 ml/1x denne, pred použitím zatrepať a zmiešať s vodou (100-200 ml).

Tehotné a dojčiace ženy by mali užívanie konzultovať s ošetrujúcim lekárom.

Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.

PRÍNOS UŽÍVANIA ENERGY BOOST:

  • Postupný nástup energie s dlhotrvajúcim účinkom
  • Zlepšuje fyzický a psychický výkon
  • Zvyšuje spaľovanie tukov a pomáha pri redukcii hmotnosti
  • Zlepšuje krvný obeh a spomaľuje starnutie
  • Posilňuje aktivitu srdcovo-cievneho systému

certifikaty_vianutra

Zloženie (1 dávka/10 ml) obsahuje:

Nutričné hodnoty v 10 ml RVH %
L-karnitín 125 mg

**

L-glutamín 100 mg

**

L-taurín 100 mg

**

Extrakt koreňa kórejského ženšena 30 mg

**

Teakrín z extraktu listov čaju Kucha 72 mg

**

Vitamín B3 25 mg 166%
 

Zloženie: invertný cukor, voda, kyselina citrónová, L-karnitín, extrakt listov čaju Kucha, L-glutamín, L-taurín, extrakt koreňa kórejského ženšena, vitamín B3, prírodná grepová emulzia, prírodná limetková emulzia, prírodná aróma.

RVH % = % referenčnej výživovej hodnoty

** - RVH% nie je určené

Neobsahuje lepok, umelé farbivá, sóju, zvyšky orechov, arašidov, vajec, laktózu a iné alergény, ani geneticky modifikované organizmy, je bez chemickej konzervácie.

Taurín je látkou bežne obsiahnutou aj v energetických nápojoch. Niekto mu pripisoval stimulačné účinky, niekto zase tvrdil, že je tam z dôvodu eliminácie škodlivých účinkov kofeínu. Tak alebo tak, najnovšie štúdie už majú jasno v tom, že funkcia taurínu je úplne iná. Jeho najvyššie koncentrácie sú totiž zaznamenávané v mozgu, kde plnia funkciu ochrany neurálnych buniek a podporuje prenos nervových signálov. Tým má pozitívny vplyv na kognitívne funkcie, učenie a pamäť, ale aj celkovú sústredenosť. Vzhľadom na to, že energetické nápoje hojne užívajú aj študenti vysokých škôl v skúškovom období, taurín pomôže informácie uložiť do pamäti. Okrem taurínu podporí pamäť a sústredenosť aj výťažok z kórejského ženšenu, ktorý je navyše zdrojom adaptogénov, ktoré telu pomáhajú vyrovnať sa so stresom.

Aby sme mohli účinky taurínu a ženšenu zužitkovať, či už pri učení, práci, alebo napríklad pri športe, potrebujeme na to dostatok energie. Dostatok energie tu ale neznamená, že nemáme pocit únavy. Znamená to, že si tvoríme dostatočné množstvo už známej molekuly ATP, čo je energia poháňajúca naše bunkové procesy. A k jej tvorbe nám pomôžu aminokyseliny L-karnitín (prenášajúce voľné mastné kyseliny do mitochondrií, kde sa za účasti koenzýmu Q10 tvorí energia), L-glutamín (dodávajúci energiu svalovým bunkám) a vitamín B3 (uvoľňujúci energiu zo živín a podporujúcu funkciu enzýmov) .

Teraz máme dostatok bunkovej energie, ale stále možno pociťujeme únavu. S tou nám pomôže stimulant teakrín. Teakrín je oproti kofeínu z energetických nápojov úplne bezpečnou a nenávykovou látkou, ktorá má navyše dlhú dobu pôsobenia. 

UPOZORNENIA:

Skladujte na suchom mieste, pri teplote do 25°C, v dobre uzatvorenom obale, mimo dosahu malých detí.

Spotrebujte do dátumu uvedeného na obale.

Pred podávaním je potrebné produkt pretrepať.

Po otvorení je potrebné produkt spotrebovať do 2 mesiacov.

Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada pestrej stravy.

FAQ:

Kedy behom dňa je vhodné Energy Boost užívať?

Vzhľadom na to, že ide o výživový doplnok, ktorý je určený najmä na stimulovanie energie v organizme, je vhodné užívať  ENERGY BOOST  počas „aktívnej časti“ dňa, teda nie na noc.

Ako dlho účinkuje zvýšená energia s Energy Boost?

Je to individuálne, podobne, ako je individuálna reakcia jednotlivcov po vypití kávy, či užití iného energizujúceho prostriedku. Ide rádovo o hodiny.

Je možné brať Energy Boost preventívne pred náročným dňom alebo až keď potrebujem doplniť energiu?

Nejde o prípravok na preventívne užívanie, je správne ho užívať vtedy, keď potrebujeme energiu doplniť.

Kedy po užití je možné pocítiť prvé účinky = že to funguje? 

Uvedomme si nasledovné: Miestom tvorby energie v bunkách sú malé organely – mitochondrie, tiež označované ako elektráreň buniek. Tento spoločný názov pochádza z ich dôležitej funkcie, ktorou je produkcia adenozín trifosfátu (ATP), čo je forma energie, ktorú môže bunka využiť. Tvorba energie je zložitý proces, ktorý vyžaduje okrem hlavných zdrojov dôležité kofaktory: napr. koenzým Q10, L-karnitín, vitamíny (najmä vitamíny skupiny B). Karnitín prenáša mastné kyseliny do mitochondrií, kde ich pomocou koenzýmu Q 10 premieňa na životodarnú energiu pre bunky.

Z povedaného vyplýva, že rýchlosť, akou bunky vyprodukujú potrebnú energiu je závislá aj na celkovom stave organizmu a na koncentrácii antioxidantov v tele. Sú jedinci ktorí uvádzajú pomerne rýchly nástup, cca už do pol hodiny.

Je vo výrobku kofein alebo guarana? A prečo?

Cieľom prípravku ENERGY BOOST je pomôcť organizmu vyprodukovať energiu povzbudením vlastných energetických centier  (viď vyššie), nie podaním guarany, či kofeínu...Na tvorbe energie sa zúčastňuje celý komplex antioxidantov, obsiahnutých v uvedenom produkte a ako nápomocná zložka je tu patentovaná vitalizujúca zmes ENERGY BLEND, kde dominuje kórejský ženšen.

Ovplyvňuje Energy Boost kvalitu spánku a zaspávania?

Nie je známe od užívateľov ENERGY BOOST, že by bola po jeho užívaní narušená kvalita spánku, alebo zaspávanie. Napriek tomu, neodporúčame užívať tento výživový doplnok na noc, pretože cieľom jeho užívania je dodanie energie a vitality, nie navodenie spánku.  

Ako Energy Boost ovplyvňuje tlak? Môžem užívať i pri vysokom krvnom tlaku?

Pacient ktorý sa lieči na vysoký krvný tlak nepreferuje pitie kávy, či iných energizujúcich nápojov. Preto ani ENERGY BOOST v takomto prípade nie je  prípravkom prvej voľby.

Ovplyvní Energy Boost môj športový výkon? Ako?

ENERGY BOOST je obľúbeným prípravkom športovcov, pretože dodáva energiu ich svalovým bunkám, zlepšuje športový výkon a oddiaľuje únavu. Vedie k rýchlejšej regenerácii svalov po športovom výkone. Žiadna zo zložiek prípravku nepatrí k dopingovým, či návykovým látkam.

Beriem lekárom predpísané lieky. Môžem užívať i Energy Boost?

Je dôležité, o aké lieky sa jedná, aké ochorenie má klient, preto je lepšie v takomto prípade využiť on-line poradňu VIANUTRA.