MIOLITE dentálna biolampa

Kód: MIO0001
Novinka Tip
Značka: Ambiote
ZADARMOZADARMO
AA32546E 6610 40F2 BF4E EE45A50D1BAC 2
€530
Skladom

NOVINKA!
Prístroj Miolite
® Polarised Light Therapy je najnovšou generáciou zariadenia na terapiu polarizovaným svetlom. 

Licencovaný dentálny prístroj na terapiu polarizovaným svetlom vám ponúka skutočné riešenie!
Tento vynález je míľnikom v oblasti zachovania zdravia, prevencie vzniku ochorenia a k zmierneniu pocitu bolesti v ústnej dutine.

Jeho unikátna konštrukcia umožňuje dosiahnuť do ťažko prístupných oblastí ústnej dutiny a umožňuje tak komplexné ošetrenie polarizovaným svetlom.

Vďaka svojim malým rozmerom a bezpečnosti aplikácie je vhodný na pohodlné domáce používanie.

MIOLITE návod na použitie

Detailné informácie

Podrobný popis

MIOLITE  JE DENTÁLNY PRÍSTROJ PRE TERAPIU POLARIZOVANÝM SVETLOM.

Prístroj Miolite ® na liečbu polarizovaným svetlom je prenosný lekársky prístroj určený na liečenie rán a zápalov v ústach. Či už sa jedná len o drobné poranenie, alebo silnú bolesť po stomatologickom ošetrení, Miolite dosiahne i na tie najnedostupnejšie miesta v ústach a urýchli proces hojenia.

miolite_zuby_pick1

Je vhodný na ošetrenie úst a dutiny ústnej, najmä v okolí ďasien a parodontu (tj. adjuvantná liečba chronickej parodontitídy) a na podporu procesu hojenia a zmiernenia bolesti spôsobenej poranením v dutine ústnej (tj. chronickej ulcerácie, čiže tvoreniu vriedkov v ústach).

Pod vedením autorky vynálezu Márty Fenyő bolo ako prvé na svete navrhnuté a zostrojené zariadenie schopné aplikovať terapiu polarizovaným svetlom na malé plochy v ústnej dutine.

Na základe originálneho vynálezu Márty Fenyő vznikol lekársky prístroj Miolite ® – zdroj polarizovaného svetla – určený k revitalizácii poškodených tkanív a na hojenie patologických stavov vo vnútri ústnej dutiny.

miolite_usta

Ako používať Miolite® Prístroj na terapiu polarizovaným svetlom?

Na povrchu prístroja Miolite® sú dve prepínacie tlačidlá, pomocou ktorých je možné zapnúť jednu alebo druhú ošetrovaciu hlavu.

V prípade rán a / alebo nedostatku epitelových tkanív v ústnej dutine sa odporúča zapnúť ošetrovaciu hlavu, ktorá je vhodnejšia na dosiahnutie cieľového povrchu najpohodlnejším spôsobom. Preto odporúčame použiť ošetrovaciu hlavu na konci priameho krku (dlhá ošetrovacia hlava) na hojenie lézií okolo pier (napr. Rany) a na vonkajšom povrchu ďasien, zatiaľ čo vnútorný povrch ďasien smerom k podnebiu a do hrdla sa dá najľahšie dosiahnuť pomocou zakrivenej ošetrovacej hlavy (krátka ošetrovacia hlava).

miolite_pouzitie

Liečba chronickej bolesti ústnej sliznice (COMP)

 • Celý povrch ovplyvnený COMP musí byť skenovaný systematicky, aby svetlo prichádzajúce z ošetrovacej hlavy bolo smerované vždy na daný povrch .

 • Vzdialenosť okna vyžarujúceho svetlo by mala byť asi 2 - 5 mm od ošetreného povrchu a ošetrenie by malo trvať minimálne 4 minúty a maximálne 8 minút pre každú časť ošetrovaného povrchu (pre každý svetelný bod) .

 • Liečba by sa mala vykonávať dvakrát denne .

 • Ak nedôjde k zlepšeniu do 2 týždňov, kontaktujte prosím svojho lekára pred pokračovaním v liečbe .

  Liečba ústnych rán (chronické vredy v ústach )

 • V prípade čerstvých rán počkajte jeden deň (24 hodín) pred začiatkom prvého ošetrenia prístrojom Miolite® !

 • V prípade líniových rán držte ošetrovaciu hlavu prístroja (dlhšia os elipsovitého okna) kolmo na ranu, ako je to znázornené na obrázku 3 .

 • Pri ošetrovaní rany buďte zvlášť opatrní, aby sa príruba ošetrovacej hlavy nedotýkala ošetreného povrchu !

 • Okno vyžarujúce svetlo by malo byť vo vzdialenosti približne 2 - 5 mm od ošetreného povrchu a ošetrenie by malo trvať minimálne 4 minúty a maximálne 8 minút pre každú časť ošetrovaného povrchu (pre každý svetelný bod) .

 • Držte okno lampy nad daným povrchom a potom ho posuňte na ďalší povrch, ktorý sa má ošetrovať, až kým nebudete skenovať celú dĺžku rany svetelným lúčom príslušnej ošetrovacej hlavy .

 • Liečebná procedúra by sa mala vykonávať 2 - 3 krát denne .

 • Ak nedôjde k zlepšeniu do 1 týždňa, kontaktujte prosím svojho lekára pred pokračovaním v liečbe.

Adjuvantná liečba chronickej parodontitídy

 • Celý povrch postihnutý chronickou parodontitídou sa musí systematicky skenovať, aby svetlo vyžarované ošetrovacou hlavou smerovalo vždy na dané miesto .

 • Okno vyžarujúce svetlo by malo byť vo vzdialenosti asi 2 - 5 mm od ošetreného povrchu.

 • Ošetrujte pozdĺž celej gingiválnej a parodontálnej časti systematicky a udržujte svetelný lúč kolmo na ošetrovaný povrc h po dobu 8 - 8 minút na vonkajšej a vnútornej ploche ďasien, respektíve na hornej a dolnej čeľusti .

 • Liečba by sa mala vykonávať dvakrát denne .

 • Ak nedôjde k zlepšeniu do 2 týždňov, kontaktujte prosím svojho lekára pred pokračovaním v liečbe .

  V prípade správneho používania zariadenia nie sú známe žiadne vedľajšie účinky. Ak sa počas používania prístroja vyskytne akýkoľvek vedľajší účinok, prestaňte prístroj používať a okamžite kontaktujte svojho lekára alebo oficiálneho distribútora prístroja!

 

miolite_uchopenie    

miolite_vyhody_bezpecnost